تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه استاندار: تعاون بهترین بستر برای سرمایه های خرد است

استاندار یزد گفت: باید به سمتی برویم که تعاونی‌ها به بهترین راهکار جمع‌آوری سرمایه‌های خرد و هم‌افزایی این سرمایه‌ها برای توسعه استان تبدیل شوند.

گزارش  از روابط عمومی استانداری یزد حاکیست محمدعلی طالبی در نشست مشترک با اعضای اتاق تعاون استان  با اشاره به اهمیت و ظرفیت‌های بالای بخش تعاون افزود: تعاون هم در آموزه‌های دین اسلام جایگاه ارزشمندی داشته و هم به عنوان مولفه ای اقتصادی، جایگاه خوبی در قانون اساسی دارد. 

وی با اشاره به موانع پیش روی بخش تعاون کشور، اظهار داشت: علی رغم این موانع  شاهد ظرفیت ها و زمینه های خوبی برای فعالیت در بخش تعاون هستیم و وظیفه ما معرفی این ظرفیت ها و فراهم سازی فضای لازم برای بهبود عملکرد این بخش است.

استاندار یزد با اشاره به لزوم راه اندازی شرکت‌های تعاونی مسکن تصریح کرد: با وجود همه کاستی‌ها در عملکرد برخی تعاونی‌ها  حوزه مسکن، بهترین راهکار برای تامین مسکن را شرکت های تعاونی می‌دانیم. 

وی با بیان اینکه در شرایط اقتصادی فعلی، ساز و کار توزیع تعاونی ها می‌توانند کمک خوبی برای مدیریت شرایط باشد، افزود: در شبکه توزیع، ظرفیت های خوبی در قالب شرکت تعاونی کارمندی و کارگری در اختیار داریم و باید از آنها بهره لازم را ببریم. 
استاندار با اشاره به ضرورت بهره گیری از ابزارهای نوین برای استفاده مناسب از ظرفیت‌های تعاونی ها ادامه داد: بخش تعاونی از جمله بخش هایی است که می‌تواند به خوبی از نظام نوآوری بهره گرفته و در راستای اقتصاد دانش بنیان حرکت کند. 

وی از امکان تأسیس شرکت‌های  تعاونی خاص نظام نوآوری (همچون استارتاپ ها) سخن به میان آورد و افزود: فعالیت‌های  اتاق تعاون یزد به گونه سامان یابد تا در حوزه اقتصاد دانش بنیان، سرآمد دیگر اتاق های تعاون کشور باشد. 

وی با اشاره به لزوم بهره گیری تعاونی‌ها  از همه ظرفیت‌های  استان تصریح کرد: در حوزه هایی همچون صنعت و گردشگری فرصت های مغفول بسیاری وجود دارد که تعاونی ها می توانند به آن ورود پیدا کنند. 

استاندار یزد بر لزوم به حرکت درآمدن سیستم اداری استان در زمینه تعاونی ها تأکید کرد و افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه ها را برای فعال تر شدن بخش تعاون استان فراهم کند. 
 طالبی با اشاره به لزوم بهره گیری از نظرات کارشناسی فعالیت حوزه تعاون در حوزه‌های مربوطه گفت: زمینه ها را برای حضور نماینده اتاق تعاون در ستادها و کارگروه های اقتصادی استان، فراهم میکنیم.

منبع: ایرنا

پایان خبر