تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه صادرات هشت میلیون و 346 هزار دلاری تعاونی های قزوین در سال 98

استاندار قزوین گفت: تعاونی‌های صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان در سال 98، هشت میلیون و 346 هزار دلار کالا به کشورهای همسایه صادرات داشته‌اند.

هدایت الله جمالی پور  با قدردانی از تلاش‌های تعاونگران استان و حمایت قاطع از فعالیت تعاونی‌ها در قزوین، اظهار داشت: تعاونی‌های استان با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر تقویت جایگاه و نقش آنها در اقتصاد کشور و حمایت‌های قانونی دولت تدبیر و امید به رشد چشمگیری در حوزه‌های مختلف صادراتی و فعالیتی دست یافته‌اند.

این مسوول اضافه کرد: نقش‌آفرینی تعاونی‌ها در اقتصاد استان بسیار برجسته بوده و میزان اثرگذاری آنها در نرخ‌های اقتصادی قزوین بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به بهره برداری از 6 طرح تعاونی استان هم زمان با هفته تعاون با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، افزود: در این مراسم که از طریق ویدیو کنفرانس در یک شرکت تعاونی استان برگزار شد 6  تعاونی مسکن فاتحان فجر، ماهان دام الوند، مسکن سه البرز، تولیدی ظریف پرشین لیا، مسکن شورای حل اختلاف و تعاونی 110 قزوین به بهره برداری رسیدند.

استاندار افزود: این تعاونی‌ها که در بخش‌های مسکن، تولید، دامپروری و کشاورزی مشغول فعالیت هستند با 130 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای هزار و 48 نفر اشتغالزایی کرده اند.

 وی افزود: هم اینک 776 تعاونی فعال با گرایش‌های مختلف در حوزه صنعت، خدمات، توزیع و کشاورزی در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که بیشترین آنها در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

جمالی پور گفت: ما در ادامه این مراسم از 13 تعاونی برتر استان در حوزه‌های مصرف، اعتبار، صنعت، حمل و نقل، مسکن، خدمات، توسعه عمران، کشاورزی، صنایع دستی، دهیاری و فرش تجلیل کردیم تا به صورت نمادین از فعالیت‌های مفید و موثری تعاونی‌های استان قدردانی کرده باشیم.

منبع: ایرنا

پایان خبر