تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه 100 شرکت تعاونی در دیواندره فعالیت دارند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیواندره گفت: 100 شرکت تعاونی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف زیر مجموعه بخش اقتصادی، خدمات، کشاورزی و مسکن در این شهرستان فعالیت دارند.

جمیل فرجی  اظهار داشت: تعاونی یکی از سه بخش مهم و پیش بینی شده در نظام اقتصادی ایران و عادلانه‌ترین شیوه مشارکت مردم در امور عمرانی، خدماتی و رفاهی و همچنین بهترین تمرین برای دموکراسی است.

وی با بیان اینکه شش طرح تعاونی در بخش ساماندهی صنوف، گیاهان دارویی و عمران این شهرستان در دست اجراست که تا پایان سال 99 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسند، افزود: یک هزار و 100 نفر در این تعاونی‌ها عضویت دارند.

فرجی اضافه کرد: تعاونی مسکن مهر بیشترین تأثیر را در توسعه شهری و زیربنایی این شهرستان داشته و تاکنون در قالب 13 شرکت تعاونی برای سه هزار و 248 عضو خود اقدام به احداث واحد مسکونی کرده و آنها را خانه دار کرده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: تعاونی پرورش ماهی روستایی مسعودآباد بخش کرفتو یکی از تعاونی های خوب است شهرستان است که 22 عضو دارد و در هفته دولت امسال با سرمایه گذاری چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی و اشتغالزایی مستقیم هشت نفر به بهره‌برداری رسید.

وی تأکید کرد: تعاونی توسعه و عمران شهرستان نیز یکی دیگر از تعاونی‌های تأثیر گذار در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی است که 75 عضو دارد و یک میلیارد ریال سرمایه اولیه آن است که هم اینک در مرحله ثبت و راه اندازی قرار دارد.

فرجی به تلاش برای راه اندازی تعاونی های در دست ایجاد اشاره کرد و گفت: برای این منظور 140 میلیارد ریال هزینه خواهد شد که 60 میلیارد ریال آن سهم آورده اعضا است و 80 میلیارد ریال آن نیز به صورت تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.

شهرستان دیواندره با جمعیت 80 هزار نفری در 85 کیلومتری شهر سنندحج مرکز کردستان قرار دارد.

منبع: ایرنا

پایان خبر