تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه بخش تعاون بیش از یک هزار و 200 شغل در کرمانشاه ایجاد کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با اشاره به تشکیل 51 شرکت تعاونی در سال گذشته در استان، گفت: با تشکیل این تعداد شرکت، یک هزار و 251 فرصت شغلی ایجاد و برنامه‌های پیش‌بینی شده تشکیل تعاونی در استان، به طور کامل محقق شد.

«حسن عزیزی» افزود: اکنون سه هزار و 105 شرکت تعاونی با بیش از یک میلیون و 600 هزار عضو و بیش از 46 هزار فرصت شغلی در استان کرمانشاه فعال است.

وی در ارتباط با وظایف نظارتی این اداره کل بر تعاونی‌ها نیز با بیان اینکه در سال گذشته هزار و 759 مورد نظارت عمومی بر تعاونی‌ها انجام شده است، گفت: کارشناسان اداره کل و شهرستان‌های تابعه، 182 مورد شکایات تعاونی‌ها را رسیدگی نموده و 105 مورد از شرکت های تعاونی سطح استان حسابرسی شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته تعیین تکلیف شرکت‌های تعاونی غیر فعال در اولویت برنامه های کاری اداره کل قرار گرفت، افزود: در این ارتباط 52 مورد از تعاونی های غیرفعال استان تعیین تکلیف شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با اعلام تحقق 100درصدی 25 شاخص عملکردی پیش بینی شده در حوزه توسعه تعاونی‌های استان، اظهار داشت: برگزاری جشنواره تعاونی های برتر و مراسم هفته تعاون، اجرای 2 طرح پژوهشی با مشارکت دانشگاه رازی، حمایت از تعاونی‌های تولیدی توانیابان بهزیستی و فرش دستباف با استفاده از اعتبارات فصل 5 (کمک‌های دولتی)، تأسیس و تجهیز مرکز نوآوری و توسعه تعاون کرمانشاه با استفاده از اعتبارات فصل 5 (منتا) در راستای توسعه و ترویج تعاونی ها به طور 100 درصد محقق شده است.

او صادرات 115 میلیون و 416 هزار دلاری کالاهای مجاز تولیدی از پایانه های مرزی استان توسط تعاونی‌ها را دیگر عملکرد این اداره کل در سال 99 اعلام کرد.

عزیزی در پایان با اشاره به برگزاری 37 هزار نفر ساعت آموزش های حقوقی، مهارتی و مدیریتی برای اعضای تعاونی های استان به صورت حضوری و مجازی، گفت: خوشبختانه با هماهنگی و برنامه ریزی های به عمل آمده پنج کرسی آموزشی به صورت مجازی با مشارکت دانشگاه ها، اتاق تعاون و بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی در راستای توانمند سازی تعاونی های استان در سال گذشته برگزار شد.

استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 14 شهرستان، 86 دهستان و 2 هزار و 595 روستا دارد و 2.4 درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد 75 درصد در نقاط شهری و 25 درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

منبع: ایرنا

پایان خبر