تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه 3000 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در اردبیل پرداخت شد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از تخصیص 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار خبر داد و گفت: از سال 96 با جهش میزان تسهیلات در استان روبه‌رو هستیم.

بهروز رحیم زاده، به افزایش سقف تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار در اردبیل اشاره و اظهار کرد: از سال 96 به اکنون از 415 میلیارد تومان اعتبار سهم استان از محل قانون حمایت از ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری 331 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مطابق قانون تسهیلات ارزان قیمت اشتغال روستایی به منظور ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت پرداخت شد افزود: تعداد 3 هزار 321 طرح اشتغالزا با اجرای این طرح و با دریافت تسهیلات ارزان قیمت وارد چرخه اقتصادی شدند.

این مسئول با تأکید بر اینکه عمل نظارت هم زمان با اعطای تسهیلات به طرح‌ها انجام می‌شود افزود: هرگونه انحراف از اجرای طرح یا عدم انجام تعهد اشتغال به ازای دریافت هر 150 میلیون تومان پس از تذکر کتبی منجر به تبدیل به دین و بازگشت تسهیلات با نرخ سود 24 درصد خواهد شد.

رحیم‌زاده عنوان کرد: مطابق با آئین نامه جدید آن دسته از طرح‌هایی که تا قبل از سال 99 تسهیلات خود را دریافت کرده و با توجه به تورم موفق به اتمام و بهره برداری نشده اند با تأیید کمیته فنی می‌توانند از تسهیلات متمم بهره مند شوند.

وی با عنوان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی توسط چهار بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در حال پرداخت است تصریح کرد: بانک‌های عامل با تسریع در انجام هماهنگی‌های لازم فرایند پرداخت تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام را آغاز کنند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین با تأکید بر اینکه بانک‌ها تکلیف متقاضیان تسهیلات را در همان ابتدای کار مشخص کنند گفت: به دلیل محدودیت منابع، بانک‌ها بر اساس اولویت و ضریب پیشرفت طرح‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات متمم کنند.

منبع: مهر

پایان خبر