تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه 22 هزار و 245 نفر از فعالان مشاغل خانگی تسهیلات کرونایی دریافت کردند

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا پایان سال گذشته 22 هزار و 245 نفر از فعالان مشاغل خانگی تسهیلات کرونایی دریافت کردند.

مهناز امامدادی در جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اظهار داشت:  تسهیلات پرداختی به این افراد حدود یک هزار و 75 میلیارد ریال بود.

وی افزود: همچنین با همکاری دفتر عمران سازمان ملل متحد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی شناسایی و حمایت از یک هزار و 700 کسب و کار آسیب دیده از کرونا در استان تهران و شهرستان ملارد صورت گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: بر اساس بند یک ماده 13 دستورالعمل ایین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری تا سقف 10 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی به مشاغل خرد و خانگی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس از محل تسهیلات فوق تا پایان سال گذشته 26 هزار و 204 نفر ار متقاضیان مشاغل خانگی موفق به دریافت 6 میلیارد و 740 میلیون ریال شدند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از سال 90 تا 99 حدود سه میلیون نفر متقاضی ثبت نام مشاغل خانگی بودند گفت: از این تعداد یک میلیون 650 هزار نفر موفق به دریافت مجوز شدند.

وی ابراز داشت: همچنین از میان افرادی که مجوز داشتند 772 هزاز نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند و برای 852 هزار نفر شغل ایجاد کردند.

امامدادی گفت: بیشترین مجوزها اختصاص به زنان داشت که از این تعداد 52 درصد در رده سنی بین 20 تا 40 سال بودند و 43 درصد در رده سنی بین 40 تا 60 سال بودند.

وی با تأکید بر اینکه به سمت صدور مجوزهای الکترونیکی حرکت کرده ایم گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور شفافیت و تسهیل گری در فرایند صدور مجوز و تسریع در انجام کار، کاهش زمان و هزینه تامین رضایت و کرامت مردم اقدام به صدور مجوزهای مشاغل خانگی کرده ایم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این طرح از سال 98 در چهار استان صورت آزمایشی انجام و از سال 99 در سراسر کشور تسریع شد و اکنون تمام مجوزها به صورت الکترونیکی و 2 روزه صادر می شود ضمن اینکه مدت اعتبار مجوزهای خانگی را از یک سال به پنج سال در بسیاری از مشاغل افزایش دادیم.

منبع: ایرنا

پایان خبر