تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه سامانه یکپارچه تعاونی های فارس ملی می شود

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس از پیاده سازی سامانه یکپارچه تعاونی های استان (سامیت) در سطح ملی خبر داد.

هدایت‌الله رحیمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های موجود در فرایند برگزاری مجامع و آموزش‌های حضوری در تشکل‌ها، گفت: در راستای لزوم ادامه روند فعالیت‌های شبکه تعاون روستایی فارس، سامانه مدیریت یکپارچه تعاونی‌های فارس در سال99 تولید و پیاده سازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی فارس، او خاطرنشان کرد: با کسب تجربه موفق یکساله از این سامانه در فارس، طرح استفاده ملی سامیت به سازمان مرکزی ارائه شد که  با همکاری دفتر توسعه و آموزش و ترویج تعاونیهای سازمان مرکزی سامانه  سامیت مورد تایید قرار گرفت و سپس با برگزاری جلسات توجیهی با روسای ادارات آموزش استان‌ها، این سامانه به عنوان طرح ملی با محوریت فارس برای سایر استانها نیز پیاده سازی و اجرایی خواهد شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس، همچنین اهداف این سامانه را مدیریت و یکپارچه سازی اطلاعات و داده‌های جاری در سطح شبکه، مدیریت و پایش اطلاعات اعضا و پرسنل شبکه، برگزاری فرایند مجامع به صورت الکترونیکی، برگزاری جلسات، آموزش‌ها و آزمون‌های آنلاین، ایجاد پرونده الکترونیکی برای اعضا و اشخاص فعال در شبکه عنوان کرد.

به گفته رحیمی، معاونت توسعه تشکل‌ها و نظام بهره برداری این سازمان آماده همکاری و ارائه آموزش‌های لازم به سایر استان‌ها با همکاری دفتر توسعه و آموزش تعاونی‌ها است.

منبع:ایسنا

پایان خبر