تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه اشتغالزایی بیش از 330 نفر بابهره برداری طرح های تعاونی گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: با بهره برداری از 17 طرح تعاونی در هفته تعاون امسال برای 333 نفر اشتغالزایی مستقیم در استان ایجاد شد.

عباس علیزاده  با اشاره به سرمایه گذاری یکهزار و 580 میلیارد ریالی برای اجرای این 17 طرح  در استان اظهار داشت: میزان تسهیلات حمایتی دولت برای بهره‌برداری از  این طرح ها  فقط 210 میلیارد ریال بود و مابقی سرمایه گذاری را بخش خصوصی انجام داد.

وی با بیان اینکه افتتاح تعداد طرح های تعاونی در هفته تعاون سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 340 درصدی همراه بود،افزود: با وجود تمامی مشکلات ناشی از تحریم ها و کرونا افتتاح و بهره‌برداری طرح های تعاونی در هفته تعاون سالجاری کم نظیر بود.

علیزاده افتتاح و بهره‌برداری شرکت تعاونی تولیدی آب معدنی ایثارگران کوثر با سرمایه گذاری بالغ بر 40 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال مستقیم برای 50 نفر را یکی از برجسته ترین طرح های تعاونی در سالجاری عنوان و اضافه کرد: فرهنگ و شاخصه‌ بارز بخش تعاون یعنی مشارکت مردم با همراهی دولت در استان نهادینه شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان ایجاد طرح های تولیدی در مناطق کم برخوردار را منجر به اشتغال افراد بومی و توسعه این مناطق دانست و گفت: این امر باید مورد توجه همه مسئولان قرار بگیرد.

علیزاده همچنین به رشد صادرات تعاونی های استان طی سه سال اخیر اشاره و اظهار داشت: از سال 92 تا 96، صادرات تعاونی های استان 76 میلیون دلار بود که طی سه سال اخیر این میزان به 120 میلیون دلار افزایش یافت.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان  شرکت های تعاونی مرزنشینان را یکی از مزیت های صادرات استان  دانست و خواستار توجه ویژه به این شرکت ها شد و گفت: موانعی در صدور و تمدید کارت های مبادلات این تعاونی ها وجود دارد که اگر فرآیند صدور و تمدید کارت های مبادلات و بازرگانی تعاونی مرز نشینان به اتاق تعاون استان واگذار شود و خواسته به‌حق این شرکت ها تحقق یابد، میزان صادرات در بخش تعاون گیلان نیز افزایش می یابد.

منبع:ایرنا

پایان خبر