تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه اشتغالزایی تعاونی های قزوین برای 308 نفر

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های استان از ابتدای امسال برای 308 نفر فرصت شغلی جدید فراهم کردند که بیش از برنامه مصوب ابلاغی بوده است.


سید جلیل حسینی، مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشارهبه اشتغالزایی تعاونی‌های قزوین برای 308 نفر در سال جاری گفت: براساس برنامه ششم توسعه، قرار بود که بخش تعاون 25 درصد ظرفیت اقتصادی کشور را به عهده بگیرد که متاسفانه به دلیل نبود حمایت‌های قانونی هنوز محقق نشده است.

وی افزود: تعاونی‌ها یک بخش مهم از اقتصاد کشور محسوب می‌شوند و در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای مبارزه اقتصادی هستند.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع، ساماندهی و رسیدگی به امور تعاونی‌های استان را در دستور کار قرار داده و برای فعال سازی ظرفیت‌های غیرفعال و راکد آن‌ها برنامه ریزی کرده ایم.

حسینی با اشاره به عملکرد تعاونی‌های استان در سال جاری، خاطرنشان ساخت:تعاونی‌های استان که در حوزه‌های مختلف کشاورزی، تولیدی و صنعتی فعالیت دارند در هشت ماهه سال جاری سه هزار و 501 دلار صادرات داشته اند که این رقم باید با توجه به ظرفیت‌های این واحد‌ها بیشتر شود.

وی افزود: امسال ارائه آموزش‌های تخصصی مدیریتی، حقوقی و مجازی را برای تعاونی‌های استان در اولویت قرار داده و در این راستا تاکنون سه هزار و 452 نفر ساعت آموزش را برای آن‌ها برگزار کرده ایم.

تاکنون سه هزار و 476 تعاونی در بخش‌های مختلفی صنعتی، خدمات، تولیدی، کشاورزی و گردشگری در استان قزوین ثبت شده است که از این تعداد 859 مورد فعالیت دارند.

منبع:صدا و سینا

پایان خبر