تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه ابوحمزه: خط فقر برای خانواده 4 نفره 4 میلیون است

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میانگین خط فقر در کشور برای خانواده 4 نفره حدود 4 میلیون تومان و برای شهر تهران کمی بیشتر و نزدیک به 5 میلیون است.

ابوحمزه گفت: برخی از دستگاه‌ها رقم 10 میلیون تومان را برای خط فقر مطرح کرده‌اند که مبنای کارشناسی ندارد و اگر این طور باشد 90 درصد ایرانیان زیر خط فقر هستند.

به گفته معاون رفاه، دولت‌ها وظیفه تامین حداقل‌های معیشت برای افراد را دارند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از سامانه رفاه ایرانیان سعی می‌کند با اطلاعاتی مانند گردش حساب بانکی، اطلاعات ملکی، سفرها، خودرو، داشتن فرزند معلول تحت پوشش بهزیستی، مدرک تحصیلی، داشتن بیمه و داده‌هایی که در دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس کد ملی ثبت شده است تصویری از وضعیت درآمدی و معیشتی مردم ارائه دهد.

پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد شناسنامه رفاهی و اقتصادی افراد ایجاد شده و با ملاک قرار دادن اطلاعات دهک‌های درآمدی ثروت‌مند و کم برخوردار را مشخص می‌کند و تحلیل اطلاعات این سامانه مبنای تصمیم‌گیری دولت در پرداخت یارانه و سایر امور قرار می‌گیرد.

وزیر کار در آبان ماه سال جاری گفته بود که با بروزرسانی و تکیمل سامانه رفاه ایرانیان فرایند حذف و اضافه یارانه بگیران آغاز خواهد شد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

پایان خبر