تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه مشاغل خانگی پس از ثبت در درگاه ملی مجوز و سامانه وزارت تعاون کار خود را شروع می کنند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مشاغل  فقط با ثبت در درگاه ملی مجوزها و سامانه وزارت تعاون و تعهد به رعایت شرایط کسب و کار می‌توانند  بلافاصله فعالیت خود را شروع کنند.

سید احسان خاندوزی، در حاشیه  جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل کسب و کار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجوزهای مشاغل خانگی اعلانی است، یعنی آن دسته از مشاغلی که فقط با ثبت در  درگاه ملی مجوزها و سامانه وزارت تعاون متعهد به رعایت شرایط کسب و کار می‌شوند  می‌توانند بلافاصله شروع به کار کنند و مجوز پیشینی صادر نمی‌شود.

وی افزود: بر این اساس امضای طلایی اولیه کنار گذاشته می‌شود و نظارت دستگاه‌های اجرایی پس از ثبت در درگاه و دریافت مجوز به صورت برخط خواهد بود.

وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اینکه دامنه وسیعی از کسب و کارهای خانگی وجود دارد، اینکه مقرر شد 330 مجوز اعلانی انجام شود خبر خوبی است و مصادیق آن نیز متنوع است.

وی ادامه‌داد: به محض اینکه سامانه وزارت تعاون با درگاه مجوزها متصل شود، در یکی دو ماه آینده همه فعالان می‌توانند به صورت برخط و با صرف زمان و هزینه کمتر کار خود را شروع کنند.

خاندوزی بیان‌داشت: همه دستگاه‌ها باید به درگاه ملی مجوزهای کسب و کار متصل شود تا روند کار تسریع شود. البته آخرین مهلت قانونی برای این کار 18 اسفندماه است.

منبع: ایرنا

پایان خبر