تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

مرز دانش

  اخبار و مصاحبه برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید با ارز 4200 تومانی

وزیر جهاد کشاورزی، خواستار افزوده شدن 8 قلم کالا از جمله کره و چای و عدس به گروه یک کالایی برای تنظیم و مدیریت بازار شب عید شد.

 بر اساس مکاتبه وزیر صنعت با رئیس کل بانک مرکزی در مورد ساماندهی و مدیریت بازار ارز، شاهد تغییر مجدد گروه کالایی 8 ردیف تعرفه     (کره بسته بندی، لپه، نخود رسمی،لوبیا قرمز،لوبیا چیتی،عدس،چای کوبیده و انواع چای سیاه) از گروه 2 به گروه یک کالایی خواهیم بود.

در مکاتبه رحمانی وزیر صنعت با همتی رئیس کل بانک مرکزی آمده است، با توجه به درخواست مجدد وزیر جهاد کشاورزی، با موضوع تغییر گروه کالایی 8 ردیف تعرفه برای مدیریت و تنظیم بازار شب عید خواهشمند است، دستور فرمایید گروه کالایی اقلام زیر مانند گذشته در گروه یک کالایی قرار گیرند.

براساس این گزارش ماهیانه یک میلیارد دلار انواع کالای اساسی  از گمرکات کشور ترخیص می‌شود  و بر اساس مصوبه مجلس در قانون بودجه سال 98 روند استفاده از ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی در سال آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. سال آینده 14 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی از محل درآمدهای نفتی لحاظ شده و به نظر می رسد رفته رفته مشکلات ایجاد شده در تنظیم بازار برخی اقلام برطرف شود.

گفتنی است، این تغییرات، روز گذشته از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات اجرایی نیز ابلاغ شده است.

منبع:تسنیم

پایان خبر