تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه گمرک ایران ابلاغ کرد؛ ترخیص 263 قلم کالا منوط به ارائه گواهی بانکی شد

گمرک ایران طی نامه‌ای به گمرکات سراسر کشور، لزوم ارائه گواهی معتبر از بانک‌های عامل برای ترخیص 263 قلم کالا را ابلاغ کرد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران به دنبال نامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، به گمرکات اجرایی لزوم ارائه گواهی معتبر از بانک‌های عامل مبنی بر پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز برای ترخیص کالای ثبت سفارش 263 فقره ثبت سفارش کالاهایی که مشمول تخصیص ارز با نرخ دولتی نیست، را ابلاغ کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

با سلام و احترام

عطف به نامه شماره 60٫311766 مورخ 1397/12/25 مدیر کل محترم دفتر صنایع معدنی وزارت متبوع و پیرو نامه شماره 314268 مورخ 97/12/7 به پیوست فهرست فایل حاوی فهرست 263 پرونده ثبت سفارش شده ارسال می شود با توجه به اینکه بر اساس تشحیص مدیر کل محترم دفتر صابع معدنی، هیچ یک از این پرونده ها نمی بایست مشمول دریافت ارز با نرخ دونی شوند، مفنصی است دستور فرمایید نسبت به دریافت مابه التفاوت نرخ ارز برای این پرونده ها دستور اقدام لازم صادر شده و نتیجه به این دفتر منعکس شود. لازم به ذکر است ترخیص و رفع تعهد ارزی این پرونده ها منوط به پرداخت مابه التفاوت ارزی خواهد بود همچنین خواهشمند است دستور فرمایید از تامین ارز ثبت سفارش های پیوست شده با نرخ دولتی (ارز یارانه ای) جلوگیری به عمل آید. لازم است برای تخصیص و تامین ارز جدید برای این ثبت سفارش‌ها، اولویت کالایی ثبت سفارش مجدد از سامانه ثبتارش دریافت شده و مبنای عمل قرار گیرد.

همچنین در نامه دیگری آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره 60/329861 مورخ 97/12/20 دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت حاوی یک فایل فهرست 263 فقره ثبت سفارش (که مشمول تخصیص ارز با نرخ دولتی نمی باشند) ارسال و اعلام می‌دارد ترخیص کالای ثبت سفارشات مذکور منوط به ارائه گواهی معتبر از بانک‌های عامل مبنی بر پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز می‌باشد خواهشمند است دستور فرمایید وفق مفاد نامه مذکور و با رعایت سایر مقررات نسبت به مورد رسیدگی و اقدام و با توجه به اهمیت موضوع چنانچه قبل از صدور بخشنامه کالایی از محل ثبت سفارشات مطروحه از آن گمرک ترخیص شده باشد مراتب را به قید فوریت جهت اقدامات بعدی به بانک‌های عامل اعلام نمایند. شایان ذکر است مسئولیت حُسن اجرای بخشنامه بر عهده بالاترین مقام اجرایی آن گمرک است.

منبع: ارانیکو

 پایان خبر