تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه دومین نشست کارگروه کمک به سیل زدگان بخش تعاون/ ارسال کمک ها به اتاق های تعاون استان های سیل زده

آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص جمع آوری کمک های بخش تعاون برای آسیب دیدگان سیل در کارگروه کمک به سیل زدگان در اتاق تعاون ایران بررسی شد.

 صمد مرعشی معاونت پارلمانی اتاق تعاون ایران با بیان این مطلب گفت: با توجه به تنوع کمک ها و به منظور مدیریت توزیع کمکها، از اتاق های تعاون استانها نیازسنجی به عمل خواهد آمد سپس کمک ها به مناطق هدف، جهت توزیع ارسال می شود.

وی در خصوص نشست دوم کارگروه کمک به سیل زدگان بخش تعاون ابراز داشت: جلسه کارگروه کمک به سیل زدگان با حضور نمایندگان  وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون ایران، بانک توسعه تعاون و خانه تعاونگران ایرانی برگزار و آخرین وضعیت کمک های بخش تعاون برای آسیب زدگان بررسی شد.

این مقام مسئول در خصوص آخرین اقلام مورد نیاز سیل زدگان گفت: با بررسی گزارش های رسیده از استانهای درگیر سیل، اقلامی نظیر  بیل، چکمه، پانچ، بادگیر  و لباس کار ضد آب؛ به عنوان  اقلام  مورد نیاز  مازاد بر موارد  تعیین شده مشخص شده است.

مرعشی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اتاق تعاون  ایران به عنوان پایگاه معین و مرکزی جمع آوری  کمکها   تعیین شده، در این کارگروه مقرر شد، کمکهای دریافتی سایر پایگاه های حوزه تعاون در این محل تجمیع و برای ارسال آماده شود.

وی افزود: تمامی کمکها و اقلام غیر نقدی جمع آوری شده در  کارگروه استانها  تحویل اتاق تعاون هر استان شده تا پس از تهیه لیست کمکها  با هماهنگی و هدایت جمعیت هلال احمر استان  جهت توزیع  اقدام شود.

لازم به اشاره است، حضور و مشارکت نیروی امدادی و خدماتی برای یاری رساندن به هموطنان آسیب دیده از سیل  به عنوان یکی از ضرورتهای مهم پس از کنترل سیلابها و فروکش کردن روان آبها  به ویژه در اماکن مسکونی و منازل اهالی بوده و به همین جهت برای اعزام نیروی انسانی به عنوان یکی از  محورهای مهم در فرآیند کمک رسانی فراخوان داده شده است.

مرعشی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص کمک های خارجی بیان داشت:  در خصوص کمکهای خارجی نیز  گزارش های اولیه به   ICA ارسال و جلب کمکهای خارجی در چارچوب  «حمایت های اجتماعی» و ذیل عنوان « برنامه اقدام فوری» اعلام شده که با توجه به تعدد و تنوع بنگاههای خسارت دیده؛ این امر در بخش تعاون با ارائه طرح  و در قالب کمک های غیر نقدی قابلیت اجرا دارد.

منبع:اتاق تعاون ایران

پایان خبر