تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه ثبت غیرحضوری شرکت تعاونی امکان پذیر شد

معاون وزیر تعاون از آغاز به کار سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی شرکت های تعاونی خبر داد و گفت: اولین مرکز نوآوری تعاون برای حمایت از استارت آپ های این بخش تأسیس می شود.

محمدجعفر کبیری  گفت: این سامانه از طریق https://ei.mcls.gov.ir قابل دسترس است و متقاضیان ثبت تعاونی می‌توانند به صورت الکترونیکی درخواست خود را برای تشکیل تعاونی ثبت کنند.

وی با بیان اینکه همچنان امکان ثبت حضوری شرکت تعاونی وجود دارد، اظهار داشت: ما تمام نظامات هوشمندی که افراد بدون هیچ مراجعه حضوری بتوانند تعاونی خود را ثبت کنند در این سامانه طراحی کرده ایم و نیازمند همکاری بعضی از دستگاه‌ها هستیم؛ در همین ارتباط مذاکرات فشرده‌ای با وزارت اقتصاد و دستگاه‌های دیگر داشتیم تا مردم کمتر درگیر مراجعات حضوری ثبت تعاونی شوند.

معاون وزیر تعاون همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش با تأکید بر لزوم ورود به توسعه نوآوری در بخش تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور، اظهار داشت: در این زمینه نخستین مرکز نوآوری تعاون در سال جاری پیرو تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی کشور راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه تأسیس صندوق ریسک پذیر بخش تعاون، مقدمه‌ای بر ای راه اندازی مراکز نوآوری تعاون بود که هفته گذشته در روز جهانی تعاون تأسیس شد، افزود: همچنین برای اولین بار بحث تأمین مالی خرد تضمین شده رونمایی شد تا استارت آپ ها یا تعاونی‌های دارای طرح‌های دانش بنیان می‌توانند طرح خود را در سایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون بارگذاری کنند تا پس از ارزیابی‌های تخصصی این طرح در دسترس عموم مردم برای سرمایه گذاری قرار گیرد تا توسط مردم تأمین مالی شود.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: این سیاست‌ها و برنامه‌ها، مقدمات تأسیس مرکز نوآوری بخش تعاون است که زیرساخت‌های آن فراهم شد و این مرکز نیز با حمایت دولت و مدیریت بخش غیردوتی تأسیس می‌شود. ما یکی از پانزده شتابدهند مورد تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که از شرکت‌های تعاونی است را به عنوان مدیر این مرکز انتخاب کردیم.

کبیری با اشاره به اهداف اولین مرکز نوآوری بخش تعاون گفت: در این مرکز به دنبال این هستیم که در مرحله نخست از تعاونی‌های دانش بنیان حمایت کنیم و در گام دوم نیز از جوانانِ دارای طرح‌های استارت آپی با خروجی شرکت تعاونی، حمایت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین رویکرد دیگر در مرکز نوآوری تعاون مشاوره و انتقال تکنولوژی به تعاونی‌های موجود و افزایش بهره وری آنها با ارائه مشاوره‌های کسب و کار است که در سال 98 قطعاً اولین مرکز راه اندازی خواهد شد.

معاون وزیر تعاون با اشاره به تفاوت مرکز نوآوری بخش تعاون با شتاب‌دهنده‌ها گفت: مراکز نوآوری جامع‌تر از شتابدهنده ها هستند.

منبع: مهر

پایان خبر