تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه اشتغال 12 هزار همدانی در تعاونی ها

آیدا شاکر-  همدان- خبرنگار: 1127 تعاونی در 19 گرایش در استان همدان فعالند که سبب اشتغال‌زایی برای حدود 12 هزار و 682 نفر شده‌اند.  

احمد توصیفیان‌پور، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون با بیان این مطلب گفت: امسال چهاردهمین مراسم تجلیل و انتخاب تعاونی‌ها را با هدف ترویج فرهنگ تعاون در پیش خواهیم داشت که طی آن از 24 تعاونی برتر تجلیل به عمل خواهیم آورد. همچنین یکی از تعاونی‌های استان از شهرستان درگزین نیز به عنوان تعاونی منتخب ملی شناخته شده است که این موضوع نیز جای خرسندی دارد.  

وی با اشاره به وجود روستاهای بدون بیکار در استان خاطرنشان کرد: توجه و اهمیت به تعاونی‌ها سبب شده است در حال حاضر در استان همدان روستاهای زیادی به عنوان روستاهای بدون بیکار شناخته شوند. از این میان می‌توان به روستای نگارخاتون اشاره کرد که 500 تا 600 نفر در این روستا به تولید قطعات ماشین‌آلات کشاورزی مشغولند. همچنین روستای اشترمل در شهرستان تویسرکان دارای 491 واحد کارگاه تولیدی در زمینه مبل و منبت است.

کیومرث زندیه، مدیر شعب بانک توسعه و تعاون استان همدان، نیز با اشاره به تسهیلات 238 میلیارد تومانی در این بخش توضیح داد: 71 درصد از کل این مبلغ تسهیلات پرداخت‌شده در سال 97 به تعاونی‌ها اختصاص داشته و 29 درصد باقیمانده به نهادهایی غیر از تعاونی داده شده است.  وی افزود: طی سال گذشته 75 طرح رونق تولید مطرح شده‌اند که 12 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات به این طرح‌ها ارائه شده است. همچنین 13 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات در 6 ماه نخست سال جاری برای 600 نفر از سیل‌زدگان استان همدان اختصاص یافته است که از این میزانحدود 85 درصد پرداخت شده است و مابقی نیز در روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

پایان خبر