تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه تعاونی ها رکن رکین تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

داود محمدیدر چهاردهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر استان، با بیان اینکه باید به سمت حمایت از تعاونی‌ها قدم برداشت، افزود: دولتمردان، ملجس شورای اسلامی و دستگاه قضایی باید به جای دخالت در امور تعاونی‌ها با ریل گذاری صحیح، زمینه حمایت و نظارت بر آنها را فراهم آورند.

محمدی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، افزود: هم اکنون از 420 هزار میلیارد تومان بودجه کشور 320 هزار میلیارد فقط صرف امور جاری، حقوق و دستمزد دولت می‌شود و باید به سمت چابکسازی دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی و تعاونی‌ها پیش برویم.

این نماینده ادامه داد: امروز کشور ژاپن با جمعیتی دو برابر ایران، یک دهم کشور، جمعیت اداری و یک بیستم ایران هزینه‌های اداری و جاری دارد و باید با برون سپاری خدمات و تقویت بخش خصوصی و تعاونی این هزینه‌ها را کاهش داد.

محمدی ادامه داد: کشور ایران در بخش‌های مختلف در حوزه بینه دفاعی، اقتداری، سیاسی و پیشرفت‌های علمی در رده بالای خاورمیانه قرار گرفته است ولی در محیط کسب و کار در میان 170 کشور جهان رتبه 134 را دارد.

وی گفت:ایران در بین کشورهای سند چشم انداز و خاورمیانه بین 25 کشور رتبه 18 را دارد ولی در تولید علم و فناوری جزو 10 کشور اول جهان است.

این نماینده با بیان اینکه دولت باید به تعاونی‌ها و بخش خصوصی بهای بیشتری بدهد، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی برای چاره سازی در این زمینه، دولت را مکلف کرده است که در برنامه ششم توسعه چابک سازی کرده و اختیارات را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی اضافه کرد: دولت باید همراهی و همگامی لازم را در این زمینه داشته و با واگذاری خدمات به تعاونی‌ها جلوی حجیم شدن دولت و تحمیل هزینه‌های اضافی را به کشور بگیرد.