تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه تعاونی های استان اردبیل امسال 26 میلیون دلار کالا صادر کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در مصاحبه با ایرنا اعلام کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش 29 درصد افزایش داشته است.

قاسم رحیمی مجموع صادرات بخش تعاون استان اردبیل به خارج از کشور در سال گذشته را 40 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: امسال نیز همچون سال گذشته، کالای تولیدی بخش تعاون این استان به مقصد کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان، گرجستان، پاکستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

 

وی مصالح ساختمانی، ظروف پلاستیکی، مواد غذایی بسته‌بندی شده و آماده، پوشاک و مواد مصرفی عمومی را از جمله کالاهای صادراتی بخش تعاون استان اردبیل در سال جاری ذکر کرد.

رحیمی میزان صادرات تعاونی‌های این استان را چهار برابر سنوات گذشته اعلام کرد.

وی همچنین از بازگشت 90 تعاونی راکد استان به چرخه اقتصاد در یکسال گذشته خبر داد و با اشاره به تشکیل یکهزار و 806 شرکت تعاونی دارای مجوز در استان اردبیل به غیر از شرکت تعاونی سهام عدالت گفت: در این تعاونی‌ها 125 هزار نفر عضو بوده و 13 هزار نفر مشغول به کار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل همچنین بیان کرد: شهرستان اردبیل با 506 تعاونی، بیله سوار با 266 تعاونی و شهرستان پارس آباد با 224 تعاونی بیشترین شرکت‎های تعاونی فعال را در سطح استان اردبیل دارند.

وی مجموع اعضای تعاونی‎های استان را نیز بیش از 825 هزار نفر اعلام کرد و افزود: 700 هزار نفر از این تعداد عضو تعاونی سهام عدالت و مابقی نیز عضو تعاونی‌های صنعتی، کشاورزی و خدمات هستند.

منبع: جماران

پایان خبر