تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه فعالیت 22 بندر صیادی در هرمزگان/15 بندر به تعاونی های صیادی واگذار شده است

هادی ابراهیمی در حاشیه بازدید معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بندر صیادی بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع 22 بندر صیادی استان 15 بندر آن (بیش از 40 درصد) به تعاونی‌های صیادی

هادی ابراهیمی در حاشیه بازدید معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بندر صیادی بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع 22 بندر صیادی استان 15 بندر آن (بیش از 40 درصد) به تعاونی‌های صیادی واگذار شده است که با مدیریت خوب دو تعاونی صیادی، این مجموعه به صورت شبانه روزی فعالیت دارد. 

وی ادامه داد: در این بندر علاوه بر تخلیه صیدصنعتی سالانه 40 هزار تن و مصرف بازار داخلی، پشتیبانی 14 جزیره را برعهده دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان درخصوص پروژه مجتمع تعاونی بنکداران مواد غذایی بندرعباس ابراز داشت: این پروژه با زیربنای 99 هزار متر مربع و 193 غرفه و واحدهای خدماتی، اقامتی و رفاهی به همت شرکت تعاونی نیک داران کیمیا هرمزگان با 200 عضو با سرمایه گذاری 1000 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در دست اجرا است.

ابراهیمی گفت: جانمایی مناسب این مجتمع تعاونی به دلیل دسترسی آسان به بندرشهید رجایی و قرار گرفتن درمجاورت راه آهن و همچنین ورودی شهر بندرعباس بسیاری از چالش‌های فعلی استقرار عمده فروشان مرکز شهر را رفع خواهد کرد.

وی کاهش مزاحمت های مشاغل صنفی بنکداران، تجمیع صنوف و دسترسی آسان خریداران و مشتریان به محصولات مواد غذایی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و تثبیت و پایداری مشاغل موجود و ایجاد تعاون، همفکری و همکاری در بین صنف بنکداران مواد غذایی را از مزایای این طرح ذکر کرد.

گفتنی است، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بندرصیادی بندرعباس که به عنوان تنها بندر صیادی کشور، صید صنعتی و سنتی را با 300 قایق و 60 لنج صیادی و 135 کشتی صنعتی پشتیبانی می‌کند، بازدید کرد.

منبع: زیرنویس

پایان خبر