تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه وام ازدواج 100 میلیون تومان می شود

وزیر ورزش و جوانان درباره میزان وام ازدواج جوانان در سال آینده گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1399، وام ازدواج جوانان برای هر کدام از زوجین، 50 میلیون تومان است و زوجینی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین 96 است می‌توانند از آن استفاده کنند.  

«مسعود سلطانی فر»در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با موضوع ایجاد و توسعه تعاونی های جوانان در وزارت ورزش و جوانان، افزود: تسهیلات ازدواج جوانان در سال 97 و 98 برای هر یک از زوجین 30 میلیون تومان بود و این مبلغ به کمک سیستم بانکی در کمتر از 2 ماه به متقاضیان پرداخت می شد.  
وی افزود: در بودجه سال آینده تسهیلات ازدواج برای هر یک از زوجین 50 میلیون تومان تعیین شد و این میزان در کمیسیون تلفیق لایجه بودجه 1399 با نرخ سود چهار درصد و پنج ساله تصویب شده است.  
وزیر ورزش با اشاره به افزایش آمار طلاق در سال‌های نخست ازدواج، گفت: با کمک بخش خصوصی دفاتر مشاوره ازدواج در نقاط مختلف راه اندازی کردیم و این مراکز می‌توانند در زمینه مشاوره جوانان خدمات قابل توجهی ارائه دهند.

براساس تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین سال 96 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده اند، با اولویت نخست پرداخت کند. همچنین این تسهیلات با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.  

براساس اعلام بانک مرکزی در هفت ماهه امسال،  549 هزار و 760 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به میزان بیش از 17 هزار میلیارد تومان توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

منبع: ایرنا

پایان خبر