تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه تشکیل کمیته مشترک اتاق تعاون و معاونت فناوری ریاست جمهوری

رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترک  با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

 نشست مشترک رئیس اتاق تعاون ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد کبیری معاون وزیر تعاون امروز یکشنبه 28 دیماه با حضور مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی و دانش بنیان به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد.

در این نشست بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران گفت: تعاونی‌ها رکن دوم اقتصاد کشور هستند و در حال حاضر 94 هزار تعاونی فعال با 14 میلیون عضو در کشور وجود دارد که 40 میلیون نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: 9 درصد اشتغال کشور معادل یک میلیون و 800 هزار نفر در حوزه تعاون است که نشان از گستردگی تعاونی‌ها در بین مردم است.

رئیس اتاق تعاون ایران تأکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است.

عبدالهی به نقش تعاون در اسناد بالادستی اشاره کرد و گفت: بر اساس اصل 44 قانون اساسی باید تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاون در بخش اقتصاد به 25 درصد می‌رسید که این امر محقق نشد و بر این اساس مسئولان بخش تعاون در نظر دارند به لحاظ کیفی به این سطح برسیم و عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم.

وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم.
 

رئیس اتاق تعاون ایران همچنین از تشکیل کمیته مشترک اتاق با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در این کمیته مشترک مشکلات پیش روی توسعه و تأسیس تعاونی‌های دانش بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منبع: مهر

پایان خبر