تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه امام جمعه کرمان: تعاون، دلسوزی و کار جهادی راه برون رفت از مشکلات است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان تعاون، دلسوزی و کار جهادی را راه برون رفت از مشکلات دانست و گفت: مدیریت جهادی لازمه مدیریت اسلامی است.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان که در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا و سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد سلیمانی اظهار داشت: استان کرمان پهناورترین استان کشور بوده و یکی که از بزرگ‌ترین شهرستان‌های کشور در این استان است.

وی با بیان اینکه به تناسب این وسعت یکسری اتفاقات در استان و شهرستان کرمان اجتناب‌ناپذیر است عنوان کرد: قسمت عمده‌ای از استان و شهرستان کرمان کویری است و با مشکلات زیای چون زلزله، سیل، خشکسالی و گرد و غبار در طول سالیان گذشته با آن روبه‌رو بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه سیل‌های ابتدای امسال نشانه‌ای از این حوادث طبیعی است افزود: این استان به دلیل اقلیمش از استان‌های کم بارش بوده و خشکسالی‌های زیادی را در سال‌ها گذشته پشت‌سر گذاشته است.

وی با اشاره به اتفاقات تلخی که در سال 98 استان کرمان، کشور ما و حتی همه مردم آزادی‌خواه جهان را در سوگ خود نشاند شهادت سردار شهید سلیمانی بود گفت: این انسان بزرگ فرزند این سرزمین و این آب و خاک بود و شاید کرمانی‌ها بیش از دیگران از این داغ بزرگ متاثر شدند.  

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه سردار سلیمانی در زمان حیات خود نیز تأثیرات زیادی بر مردم کرمان داشت ادامه داد: اتفاق تلخ 61 شهید در آیین تشییع جنازه این شهید بزرگوار در کرمان نیز یکی دیگر از حوادث تلخ سال گذشته برای تاریخ کرمان بود که 90 درصد آنها از استان کرمان بودند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و آمار جان‌باختگانی که در برخی کشورها به‌سرعت بالا رفت افزود: در این شرایط کشورهای پیشرفته‌ای که مدعی قدرت مطلق در دنیا بودند همه زانو زدند و پرسنل بهداشت و درمان ما در این ایام جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه همه این مشکلات در کنار هم مسئولان استان بزرگ و پهناوری چون کرمان را با مشکلاتی روبه‌رو کرد گفت: باید به این نکته توجه داشت که دولت‌ها در اعتبارات خود دچار محدودیت بوده و در شرایط خاص و ویژه‌ای قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید به ظرفیت‌ها هم توجه کرد و با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان و شهرستان کرمان وجود دارد برنامه‌ها و نقشه راه را پیش برد افزود: هر کدام از حوادث می‌توانند برای نقشه راه ما توقف‌هایی را ایجاد کنند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه حضرت موسی(ع) راه برون‌رفت از مشکلات را توکل به خدا، صبر و تقوا دانست و افزود: اینها دستورات عملیاتی حضرت موسی(ع) به قوم خودش است و حضرت موسی(ع) از پیامبرانی بودند که در زمان نبوت خود با فتنه‌های زیادی روبه‌رو بود.

وی با بیان اینکه در کنار این سه توصیه قرآنی مسئولان ما سه وظیفه را به عهده دارند گفت: مدیران ما باید هم‌افزایی، تعاون و تعامل داشته، نسبت به مردم و انجام وظایف خود دلسوزی داشته و مدیرت جهادی داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مدیریت جهادی لازمه مدیریت یک کشور اسلامی در تمام عرصه‌ها است تصریح کرد: مدیریت جهادی وقت و زمان نمی‌شناسد و تا جایی که زمینه کار وجود دارد و توان است باید در صحنه باشد و تنها با این روحیه می‌توان از مشکلات عبور کرد.

منبع: تسنیم

پایان خبر