تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال به بهره برداری خواهد رسید

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از وعده جهانگیری درباره آزادراه تهران - شمال بی‌خبرم اما همین‌جا در پیشگاه مردم تعهد می‌دهم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازدید از آزادراه تهران - شمال با بیان اینکه بر اساس توافقات بین سازمان برنامه و بودجه شرکت ساخت و بنیاد مستضعفان قطعه یک آزادراه تهران - شمال جزء اولویت‌ها قرار گرفته است، گفت: امسال در یک شرایط ویژه به سر می‌بریم بر این اساس در راستای پاسخگویی ملی روند توسعه زیرساخت‌ها را ادامه می‌دهیم که مصداق آن بهره‌برداری از قطعه یک آزادراه تهران - شمال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه 600 میلیارد تومان (300 میلیارد تومان توسط دولت و 300 میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان) طی ماه‌های آینده تایمن خواهد شد افزود: قطعه یک آزادراه تهران - شمال با این اعتبار در ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد. با بهره‌برداری از این قطعه 60 کیلومتر مسیر تهران - چالوس کاهش یافته و این مسیر تقریبا یک ساعت و 40 دقیقه‌ای طی می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه این مژده را به مردم می‌دهیم که تعطیلات را معمولا در استان‌های شمالی می‌گذرانند گفت: بابت صعب‌العبور بودن این مسیر که باعث تلف شدن وقت مردم می‌شود عذرخواهی می‌کنیم.

امسال 300 کیلومتر آزادراه تهران - شمال به اتمام می‌رسد

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال 300 کیلومتر آزادراه به اتمام می‌رسد یادآور شد: سال گذشته استان‌های آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شدند. سال پیش‌تر (96) همدان و کرمانشاه به شبکه ریلی متصل شدند و امسال نیز راه‌آهن میانه - بستان‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت با تأکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که بتوانیم در راستای رفاه مردم در حمل و نقل، امنیت و آسایش را به همراه داشته باشیم در پاسخ به این پرسش که معاون اول رئیس جمهور وعده افتتاح قطعه یک را برای بهار سال گذشته داده بود اظهار کرد: بنده از مصاحبه همکار خودم آقای جهانگیری بی‌خبرم اما همین‌جا در پیشگاه مردم تعهد می‌دهم که قطعه یک آزادراه تهران - شمال امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع: موج

پایان خبر