تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه سهم تعاونی ها در اقتصاد استان افزایش می یابد

مصطفی کاویانی  بیان کرد: برای افزایش سهم تعاونی‌ها در چرخه اقتصادی استان و استقبال مردم از آن‌ها، لازم بود تا موضوعاتی همچون صحت، سلامت و سرعت کاری در این حوزه بیش از گذشته موردتوجه قرارگیرد.

وی افزود:‌ به همین منظور با مشارکت نهادهای متولی در این زمینه تلاش کردیم که فعالیت تعاونی‌های فعال استان در حوزه‌های مختلف به‌صورت شفاف انجام و مشکلات آنان به‌طور مجزا و مشخص حل شود.

 

وی ادامه داد: بااقدامات صورت گرفته، عرصه فعالیت تعاونی‌های خوش‌نام استان تقویت و زمینه برای ادامه کار تعاونی‌های متخلف سلب شد تا مردم با اطمینان بیشتری در این حوزه اقتصادی وارد شوند.

کاویانی گفت: تعاون به معنای همکاری و مساعدت برای رفع نیازهای همگانی است و امروز که اقتصاد کشور درگیر فشار تحریم‌های ظالمانه دشمنان است،‌ باید بیش از هر زمان دیگری به بخش تعاون توجه شود.

وی بیان کرد: برای پیشرفت و گسترش فعالیت تعاونی‌های استان،‌ لازم است تا تعاونگران از مزایای قانونی حوزه فعالیت خود در بخش‌هایی همچون بیمه و مالیات به نحو مطلوب برخوردار شوند.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد تعاون محور بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی است،‌ ادامه داد: ارزان‌ترین روش اشتغال‌زایی و تولید و نزدیک‌ترین حوزه اقتصادی به اقتصاد اسلامی، در گسترش تعاونی‌ها نهفته است.

 تعداد کل اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی تشکیل‌شده در استان قم 2 هزار و 521 تعاونی با 852 هزار و 588 عضو است.

بخش عمده‌ای از اعضای شرکت‌های تعاونی استان قم مربوط به شرکت‌های سهام عدالت با تعداد 695 هزار تن است که معادل 82 درصد کل اعضاست.

منبع: ایرنا 

پایان خبر