تعاونکده
صفحه اصلی تعاونی ها

   

   

محصولات کشاورزی

شنداله

  اخبار و مصاحبه ایجاد 1092 فرصت شغلی جدید در تعاونی های خراسان جنوبی

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از ایجاد هزار و 92 فرصت شغلی جدید در تعاونی های استان طی سال جاری خبر داد.

غلامرضا اشرفی  اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت‌های کاری استان در حوزه اشتغال مشاغل خانگی است.

وی از پرداخت دو میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سه ماهه گذشته خبر داد و گفت: با پرداخت این تسهیلات 337 شغل ایجاد شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و 95 مجوز اشتغال در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات صادر شده است.

اشرفی به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون شش هزار و 100 نفر پیش بینی اشتغال در دو هزار و 484 بنگاه اقتصادی انجام شده است و کمترین میزان انحراف را در اجرای این طرح داشته ایم.

وی با بیان اینکه طرح یارانه دستمزد نیز از تیرماه امسال در چهار شهرستان استان آغاز شده است، عنوان داشت: در حال حاضر این طرح در تمامی شهرستان‌ها اجرا شده و شاهد افزایش 10 برابری در این حوزه هستیم و تاکنون 150 نفر از این طرح بهره مند شده اند.

افزایش بیمه شدگان اجباری استان به 80 هزار نفر

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از بکارگیری 373 نفر از طریق کاریابی‌های استان، بیان داشت: علاوه بر این در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی 85 رشته شغلی شناسایی و 404 نفر در این حوزه کار انجام می‌دهند.

اشرفی ادامه داد: علاوه بر این امسال 737 نفر در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی جذب و آموزش دیدند.

وی از تشکیل 52 تعاونی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد و گفت: از این محل نیز تعداد یک هزار و 92 فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: بیمه شدگان اجباری تأمین اجتماعی در خراسان جنوبی با افزایش نسبت به سال گذشته (76 هزار نفر) امسال به حدود 80 هزار نفر رسیده است.

اشرفی گفت: همچنین با انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی 10 میلیارد تومان به طرح‌های اشتغالزا تزریق شده که تاکنون 6 میلیارد تومان از این اعتبارات جذب شده است.

منبع: مهر
 
پایان خبر