مرکز نوآوری و توسعه تعاون آذربایجان شرقی (منتا)

معرفی فراخوانها و تصاویر تماس با ما

معرفی مراکز نوآوری و توسعه تعاون ایران «منتا»

منتا تسهیل‌گر یا پلی است میان بخش تعاون کشور شامل بیش از 90000 تعاونی فعال، اتحادیه­‌های تعاونی، اتاق تعاون و سایر تشکل­‌های بخش تعاون؛ و زیست‌بوم نوآوری کشور شامل پارک­‌های علم و فناوری، مراکز نوآوری، مراکز رشد، شتاب­‌دهنده‌­ها، استارت‌­آپ­‌ها و …

ستون­‌های این پل، معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون است؛ و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، نهادهای پشتیبان آن هستند. رفت‌­وآمد مستمر تعاون و نوآوری بر روی پل منتا مهم‌ترین کارکرد آن است که بیشتر به وسیله ابزارهایی چون مراکز نوآوری و توسعه تعاون استانی و شتاب‌­دهنده‌­های مستقر در منتا صورت می­‌گیرد. در نهایت، ماحصل این رفت‌­وآمدها، محصولات نوآورانه‌­ای خواهد بود که مهم‌ترین کارکرد آن­ها در بخش تعاون است؛ و علاوه بر آن‌که این ارزش‌­های خلق شده‌ی ناشی از تحقق هدف محوری توسعه‌ی نوآوری در تعاون خواهد بود، منتا به نوعی در عواید آنها سهیم خواهد بود.

مرکر نوآوری و توسعه‌ی تعاون ایران – منتا، بر اساس نیازهای بخش تعاون کشور برای نوآوری و توسعه‌ی متناسب با شرایط روز اجتماعی، و مدل‌ها و فرآیندهای نوین کاری و در قالب شرکت تعاونی (حامیان توسعه اعتماد) تأسیس شده است. منتا می‌خواهد با تسهیل‌گری میان بخش تعاون و زیست‌بوم نوآوری کشور، بخش تعاون را توانمند سازد تا با بهره‌گیری از امکانات و فرصت‌های نوآورانه، خود را توسعه دهد و زمینه‌های رشد اقتصادی و اجتماعی اعضای خود و به تبع آن کشور را فراهم سازد. هم‌چنین با تهسیلگری برای زیست‌بوم نوآوری، فرصت‌های بالقوه و موجود در مفهوم تعاون، حوزه تعاون و بازار تعاونی کشور را در دسترس ایشان قرار دهد و فعالیت در قالب تعاونی را ترویج دهد.

با این نگرش، چشم‌انداز منتا این است که :

«منتا» راهبر نوآوری در بخش تعاون است و هر عضو بخش تعاون می­داند که منتا همراه او در نوآوری است.

ماموریت منتا:

برای تحقق این چشم‌انداز ما در منتا ماموریت‌های خود را این‌گونه تعریف کرده‌ایم:

«منتا» واسطه‌ای است پویا و پیشرو میان بخش تعاون و زیست‌بوم نوآوری و می‌خواهد:

 •  نوآوری در فعالیت‌های تعاونی‌ها و سایر اجزای بخش تعاون را عملیاتی کند.
 • به واسطه‌ی نوآوری در مفهوم و فرآیندهای تعاون، این بخش اقتصاد را در کشور ترویج نماید و برای عملیاتی شدن این ماموریت‌ها بدین‌گونه عمل خواهیم کرد:
  • توسعه‌ی پایدار فعالیت‌های نوآورانه در بخش تعاون در راستای سیاست‌های علمی و نوآوری کشور
  • بازتعریف و کاربردی‌سازی مفهوم تعاون متناسب با نیاز روز
  • تمرکز بر استخراج چالش‌ها و راهکاریابی برای چالش‌های بخش تعاون
  • استفاده از تمام ظرفیت زیست‌بوم نوآوری کشور جهت توسعه‌ی نوآوری در بخش تعاون
  • هموارسازی مسیر تبدیل ایده به محصول و تبدیل دانش به ارزش در بخش تعاون

 

معرفی مرکز نوآوری و توسعه تعاون استان آذربایجان شرقی «منتا آذربایجان شرقی»

در این راستا مرکز نوآوری و توسعه تعاون آذربایجان شرقی نیز برای حمایت مجموعه های نوآور، فناور و استارت آپ ها در بخش تعاون با هدف نوآور نمودن فرآیند، ساختار سازمانی، مدیریت و بازار در بخش تعاون راه اندازی شده است.

مرکز نوآوری و توسعه تعاون آذربایجان شرقی برای واحدهای مورد پذیرش، خدمات؛ استقرار، حمایت مالی از طرح ها، اینترنت، کارگاه تخصصی، شبکه سازی، تجاری سازی، تدوین مدل کسب و کار، مشاوره، آموزش در حوزه مدیریت کسب و کار و سایر خدمات عمومی را برای واحدهای فناور و نوآور مستقر فراهم نموده است.

در این مرکز علاوه بر پذیرش طرح ها بصورت عمومی در تمامی حوزه ها، جشنواره هایی در زمینه؛ مشاغل خانگی، ایمنی و بهداشت محیط کار، مدیریت فرآیند در تسریع راه اندازی واحد تحقیق و توسعه بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط، برگزار می گردد.

فراخوان منتا

گالری تصاویر

آدرس: تبریز، چهار راه آبرسان،  بلوار هفت تیر، نرسیده به چهار راه عباسی، خیابان شیخ کمال، ساختمان مرکز آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی، طبقه ششم، مرکز نوآوری و توسعه تعاون آذربایجان شرقی

تلفن تماس: 04136577413

http://www.mentaea.ir
http://www.menta-ea.ir


نام و نام خانوادگی:

آدرس ایمیل:

شماره تماس:

متن پیام:


کد امنیتی را وارد نمایید:
Please Enable cookies

میزبانی شده در تعاونکده - سامانه جامع تعاون و صنوف وابسته